AtopiCare

Мобилно приложение, съсредоточено върху хората, страдащи от атопичен дерматит, представляващи 30% от населението на земята. Целта му е да улесни лечението и поддържането на здравата кожа на пациента, като притежава следните функционалности.

След като потребителят се регистрира/влезе в приложението се открива прозорец с главната функционалност - Поле за заснемане на снимка или качване на такава, което е предназначено за снимане на възпален участък от кожата на пациента. При заснемане на възпаления участък, снимката се изпраща на Machine Learning Model - ResNet50 ,специализиран в разпознаване на изображения, като той е обучен лично от нас с наш личен dataset от 600 снимки и dataset от Интернет на още 1000 снимки, като чрез Augmentation са постигнати 7200 снимки. Те биват класифицирани в 6 категории от нас в зависимост от тежестта на екземата. След обработка на изображението от ML модела, той връща класификация за тежестта на екземата, съвет, който е препоръчително да се последва(с какво да се намажеш, как да се намажем, през колко време и т.н.) и евентуална консултация с лекар. Всеки отделен потребител има история на своите снимки и анализи и може да проследява подобряване/влошаване с времето.

Втората функционалност е имплементирана с цел предотвратяване на възпаление в кожата от хранителни алергии. Тъй като атопитчният дерматит е автоимунно заболяване и има храни, към които кожата реагира остро, нашето решение е поле, в което въвеждаш своето хранене, и като резултат се връщат(посредством GPT API) потенциалните съставки в храненето, които могат да причинят възпаление, с какво могат да бъдат заместени - техни алтернативи и % шанс кожата да се възпали след това хранене.

Третата функционалност представлява вътрешен форум за приложението, в който потребителите могат да споделят проблеми, и други, срещали подобен проблем да дават своето мнение по въпроса под съответната тема.

Четвъртата функционалност цели да предотврати дългосрочни последици за човешкия организъм от слънчевата радиация. Посредством API извличаме UV индекса на конкретно местоположение и го показваме на екрана, като също се дава препоръка с какъв фактор слънцезащитен крем да се намаже потребителя. Това е от изключителна важност, защото хората с атопичен дерматит са с много тънка кожна бариера или въобще имат липса на такава, което може да доведе до рак на кожата при дългосрочно облъчване на светлина с висок UV индекс и това е една превенция от голяма важност.

Петър Петров от 12 А клас

Александър Христов от 12 А клас

Симеон Симеонов от 12 А клас

Стилиян Мандалиев от 12 А клас

снимка 1 от проект AtopiCare